STRONA ZENONA I ARKADIUSZA BOGUSZEWSKICH WŁAŚCICIELI PRYWATNEGO TORU CROSSOWEGO           
"ENDURO KOSIANKA"                                                    Kontakt  
MENU

Strona główna

O Nas

Wyniki imprez

Galeria zdjęć

Linki

Kupię - Sprzedam

Kalendarz Imprez

Wpisz się do księgi

Paintball

Agroturystyka

Wypożyczalnia Motocykli

PLAN DOJAZDU
Kliknij Aby Zobaczyć Powiększenie
LICZNIK
END

Rajd Enduro Kosianka 2013-05-18

Kliknij aby powiększyć W rajdzie zawodnicy będą mieli do pokonania cztery okrążenia trasy wytyczonej głównie polnymi i leśnymi drogami (możliwe jakieś niespodzianki). Każde okrążenie będzie miało około 30 kilometrów. Trasa oznakowana zostanie strzałkami, tak jak w profesjonalnych zawodach Enduro rangi Mistrzostw Polski. Poza zamkniętymi odcinkami specjalnymi, na trasie obowiązują Przepisy Kodeksu Ruchu Drogowego.

W każdym okrążeniu uczestnicy będą mieli do pokonania dwa oznakowane i zabezpieczone odcinki specjalne jeden z pomiarem czasu. Odcinki wyłączone z ruchu drogowego, trzeba je pokonać jak najszybciej się potrafi. Nie obowiązują na nich przepisy ruchu drogowego (jedynie ‘przepisy’ zdrowego rozsądku i własnego bezpieczeństwa).

Na trasie będą także cztery PKP-y (punkty kontroli przejazdu) na których zawodnik musi się zatrzymać i podstemplować kartę drogową, którą otrzyma tuż przed startem. W przypadku braku pieczątki na karcie drogowej zawodnik otrzyma karę w wysokości 10min do wyniku z odcinków specjalnych. W przypadku zgubienia karty drogowej ale stawienie się na PKP-ie, kary nie będzie gdyż pracownik obsługi zawodów zapisuje również na własnej liście każdego zawodnika który pojawi się na PKP.

Będzie również jeden PKC (punkt kontroli czasu) na który zawodnik musi wjechać równo o wyznaczonym czasie (tolerancja jednej minuty).

Startujący tuż przed startem otrzymają karty drogowe z wyznaczoną godziną startu i przyjazdu na poszczególne PKC (punkty kontroli czasu).

Procedura startowa

Start pojedynczo co dwie minuty ( obowiązuje próba rozruchu jak w profesjonalnych zawodach Enduro). Zawodnik wprowadza zgaszony motocykl na linię startu. O przypisanej mu godzinie startu odpala motocykl i startuje na trasę. W przypadku nie odpalenia motocykla w ciągu 2 minut. Dostaje doliczoną minutę kary do wyniku z odcinków specjalnych.

Czas spóźnienia lub przyjazdu zbyt wcześnie na PKC będzie karnie doliczany do wyniku z odcinków specjalnych.

O końcowym wyniku i miejscu na podium decyduje suma czasów z odcinków specjalnych i pokonanie całej trasy w wyznaczonym czasie.

Czas na pokonanie jednego okrążenia będzie dość „luźny” czyli wyliczony tak aby motocykliści nie musieli łamać przepisów na trasie i mieli czas na zatankowanie lub przegląd motocykla przed następnym okrążeniem w specjalnie przeznaczonej do tego strefie (DEPO).

Planujemy następujący podział na klasy motocykle dwusuwowe, motocykle czterosuwowe ,motocykle wielocylindrowe, oraz klasa kobiety ( płacą 50%)

Nagrody za pierwsze trzy miejsca w każdej klasie puchary dodatkowo wszyscy którzy ukończą rajd wezmą udział w losowaniu nagrody specjalnej w postaci motocykla.

Motocykliści którzy chcą spróbować swoich sil w naszym rajdzie powinni wypełnić kartę zgłoszeniową ( do pobrania na stronie) i wpłacić wpisowe w wysokości 100zł na konto Wypełnioną deklarację można przesłać droga elektroniczna lub oddać na miejscu w dniu zawodów.

mBank: 95 1140 2004 0000 3702 4064 4640

Zenon Boguszewski

Kosianka Boruty 10

17  315 Grodzisk

Ze względu na ręczny pomiar czasu maksymalna ilość uczestników 30 ( decyduje kolejność zgłoszeń)

Start godz. 12sta sobota 18 maja ,dla chętnych którzy chcą przyjechać wcześniej lub zostać dłużej możliwy nocleg na miejscu lub w zaprzyjaźnionym gospodarstwie „ Ziołowy Zakatek”512  127 069 oddalonym o 10km od bazy rajdu

Pobierz - formularz zgłoszenia do zawodów

Szczegółowe informację 602  386 145

 

© Kosianka 2006